Resto

CAVE

Wall of Fame

  • After Marianne
  • Almost 5
  • AM:PM
  • Antipods
  • Choeur Auguste : A Night with Cash
  • Damian Lynn
  • Dead Lord
  • Diana K.
  • Downtown Flonks
  • Dynamike
  • Eddy de Pretto
  • Elektrees
  • Elliott Brood
  • Emmy the Great
  • Fabe Gryphin
  • Feller Buncher
  • Fensta
  • Forma
  • Francis Francis
  • Hey Satan
  • I Me Mine
  • Jake Isaac
  • Jazz & Melisma
  • Joseph J. Jones
  • Juan Blanco
  • Justin Nozuka
  • Kimberly Anne
  • Konoba
  • L'arbre bizarre
  • Licia Chery
  • Mané
  • Marine
  • Maserati
  • Matthew & The Atlas
  • Max Harvey
  • Monkey Kids
  • Naji Seppey
  • New Genesis
  • Nick Mellow
  • Night
  • Nolosé
  • Pavvla
  • Peter Harper
  • Ritual Boogie
  • Sallie Ford
  • Samuele
  • Seriously Serious
  • Shadows
  • Shantel & The Bucovina Club Orkestar
  • Sophie de Quay & The Wavegards feat. Pascal Auberson
  • Sonic Rade
  • Stu Larsen
  • Superpeople
  • The Auditions
  • The Basement Saints
  • The Battle Borns
  • The Beauty of Gemina
  • The Black Willows
  • The Cooked Cooked Cookies
  • The Doors Revival
  • The Franklin Electric
  • The Kaze
  • The Last Moan
  • The Revox
  • The Richmond Sluts
  • The Stairz
  • The Street Lemon
  • The Treatles
  • Tim Hart
  • Tora
  • Touch
  • Tricks & Stuff
  • Voltama
  • Venus on Fyre
  • Werner x 3S 3 Akhùf
  • Wicked Plan
  • Abu
  • Alejandro Reyes
  • Alex Vargas
  • AnotherOx
  • Bad Smell Stock
  • Ben Caplan
  • Benoît Lo
  • Brachoï
  • Calibro 35
  • Capitola
  • Colline Hill
  • Damian Lynn
  • David Vertesi
  • Evelinn Trouble
  • Fraser Anderson
  • Gareth Hall
  • Ghostside
  • Greater Goodz
  • Heidi Happy
  • Helmy More Funker's Band
  • Jackyt
  • Jetlakes
  • John Dear
  • Jono McCleery
  • Kally Rey
  • Kepa
  • Kind & Kinky Zoo
  • King Charles
  • KKC Orchestra
  • La Bande à Joe
  • Lady Bazaar
  • Laura Gibson
  • Mani Orrason
  • Mark Geary
  • Meltdown
  • Moes Anthill
  • Nolose
  • Oregon Trail
  • Original Flow Mastaz
  • Pablopolar
  • Polar Circles
  • Ritual Boogie
  • Sajadi
  • Silver Dust
  • Snurfu
  • Soul Madison
  • Speedrax
  • Stevans
  • The Black Willows
  • The Kaze
  • The Last Morning Soundtrack
  • The Last Train
  • The Mudcats
  • The Street Lemon
  • The Titty Twister
  • Twin Bandits
  • Ununium
  • Vibrations
  • Vök
  • WTFunk?!
  • Yokko
  • Andy Shauf
  • Attack Vertical
  • Baba Shrimp
  • Back to Soul
  • Bar
  • Bernie Constantin
  • Billie Bird
  • Blue Buffalo
  • Broken Box
  • Colossus Fall
  • Crushed System
  • David Ledeunff
  • Dolly Chance
  • Eighty-Twelve
  • Ella Kromah
  • Ella Ronen
  • Fureur
  • Gustavo Murillo
  • Helldorado
  • K
  • Kanalize
  • Laura's Secret
  • Le A
  • Les Grys-Grys
  • Licia Chery
  • Lola Marsh
  • Lovegoers
  • Mane
  • Mark Geary
  • Martina Linn
  • Martin Harley
  • Mary Go Round
  • Mary's Private Eyes
  • Marzella
  • Meltdown
  • Messer Chups
  • Moon King
  • MXD
  • My TV is Dead
  • Nicole Maguire
  • Nickless
  • Noï
  • Norman Die
  • Path of Desolation
  • Polar Circles
  • Progstone
  • Ritual Boogie
  • Rival Kings
  • Sajadi
  • Sam Blunier
  • Samba de la Muerte
  • Sebastien H
  • Sebastien Peiry
  • Sergent Jack Pepper
  • Shantel (DJ set)
  • Sismo
  • Sonic Ravens
  • Sons of Morpheus
  • Soul Madison
  • Syane
  • Taymir
  • The Bompops
  • The Chikitas
  • The Coconut Kings
  • The Cyborgs
  • The Doors Revival
  • The Peacocks
  • The Rambling Wheels
  • The Street Lemon
  • The Two
  • Thomas Dybdahl
  • T.O.Y.S.
  • Two Kids on Holliday
  • Unholy Pagoda
  • Winter Tears
  • W&R Project
  • WTFunk?!
  • Alejandro Reyes
  • Balimurphy
  • Birdpen
  • Bleech
  • Bosco Delrey
  • Cheap Star
  • David Robert Callahan
  • Dawn Landes
  • Death by Chocolate
  • Dirty Sound Magnet
  • Doppelgänger
  • Eighty-Twelve
  • Elephant Stone
  • Ella Ronen
  • Emily Jane White
  • Five Sticks
  • Fuck Love
  • Gaspard Royant
  • Giana Factory
  • Heidi Happy
  • Helmy More Funker's Band
  • Herod
  • Honeyblood
  • I was a Priest
  • Jan Oliver
  • Jennah Bell
  • Jordan Klassen
  • Kendra Morris
  • Kensington
  • Ladylike Lily
  • Lea Lu
  • Les Fils du Facteur
  • Lindi Ortega
  • Make Plain
  • Manel
  • Manolo Panic
  • Marilou
  • Mark Berube
  • Matthew & the Atlas
  • Mingmen
  • Minor Alps
  • Orange Hats
  • Overgrass
  • Pale Grey
  • Peter Finc
  • Pyrotastics
  • Ryan Keen
  • Rival Kings
  • Samia Tawil
  • Shantel (DJ Session)
  • Seilen
  • Sonic Rade
  • Southgate
  • Suarez
  • Spencer 
  • Stevans
  • Stone Eyes
  • The Chikitas
  • The Clive
  • The Crookes
  • The Grizzlies
  • The Invitations
  • The Kreeks
  • The Lords of Altamont
  • The Rambling Wheels
  • These Reigning Days
  • The Titty Twister
  • Tobey Lucas
  • Toys
  • Turning Point
  • Ultra Planet
  • Undiscovered Soul
  • We are Enfant Terrible
  • Winter Tears
  • Alejandro Reyes
  • Aliose
  • Annalisa Nutt
  • Antipods
  • Azazelblue's Earthworms
  • Baden Baden
  • Back to Soul
  • Bagheera
  • Barbara Clifford
  • Billie Bird
  • Caravage
  • Caroline Chevin
  • Cheyenne
  • Christian Tschanz
  • Colorblind
  • Dada Ante Portas
  • Dallas Frasca
  • Dead Bunny
  • Egyptian Hip Hop
  • Erin Rae McKaskle
  • Forks
  • Freebase Corporation
  • Funk me, I'm unfamous
  • Greater Goodz
  • Griefjoy
  • Hateful Monday
  • Haisy Ventures
  • Helmy More Funker's Band
  • Hin Gang Brothers Band
  • Hipbone Slim & the Kneetremblers
  • Horndogz
  • HPR
  • I am Oak
  • Iaross
  • Jackpot
  • Jan Oliver
  • John Guster
  • Les Frères Souchet
  • Lorem
  • Luca Little
  • Lyn M
  • Mané
  • Manu Lanvin & the Devil Blues
  • Marie Schmidhauser
  • Mark Berube
  • Max Harvey
  • Me.Man.Machine
  • Néon Rouge
  • Nineteeneightynine
  • Nowe
  • Odezenne
  • Olivier Magarotto Trio
  • Peace
  • Pendentif
  • Peter King
  • Piano Club
  • Piers Faccini
  • Polar Circles
  • Rachel Sermanni
  • Raggumbians
  • Ryan Keen
  • Se3en
  • Shantel (DJ Session)
  • Sirène Mafia
  • Sorcière Blanche
  • SoulLine
  • Spencer
  • Steve Nomad
  • Subsonic
  • Swann
  • Talc
  • Tatum Rush
  • The Doors Revival
  • The Fifth is a Girl
  • The Ghost Parade
  • The Giant Robots
  • The Jamborines
  • The Noisy Boys
  • The Scrapyards
  • The Wedding Present
  • Tingsek
  • Tom Mc Rae
  • Ununium
  • Vegas in Furs
  • Adam Ficek
  • Archers & Arrows
  • Attavara
  • Aurélie Emery
  • Ben Caplan
  • Bernie Constantin & The Motherockers
  • Bloody Sailor
  • Bounds of Silence
  • Broken Box
  • Casserolband
  • Chloé Mons
  • Cotton Mounds
  • Diogenes Syndrome
  • Dress
  • François Lindemann, Erik Truffaz, Marcello Giuliani, Cyril Regamey Quartet
  • Frame
  • Five Sticks
  • Girls in the Kitchen
  • Giorgio Rhino
  • Goodbye Fairbanks
  • Handsome Hank
  • Hators
  • Helium
  • Isa
  • Julia Stone
  • KifKif
  • Ladylike Lily
  • Layne
  • Lia Sells Fish
  • Lisa Hannigan
  • Lussi in the Sky
  • Lymbic Systym
  • Mai Lan
  • Mani
  • March
  • Mars Red Sky
  • Mary's Private Eyes
  • Matthieu Llodra Trio
  • Meïan
  • Me.Man.Machine
  • Micha Sportelli
  • Michel Marclay
  • N*Grandjean
  • Néon Rouge
  • Noï
  • Nolosé
  • One Lucky Sperm
  • Pamela Hute
  • Patrick Bishop
  • Paul Thomas Saunders
  • Pegasus
  • Pierre Omer & the Stewarts Garages Conspiracy Crew
  • Polar Circles
  • Puss in Boots
  • Rachel Sermanni
  • Ren Harvieu
  • Revolver
  • Romain l'1digo
  • Saint-Michel
  • Sajadi
  • Se3en
  • Sir Sloppy
  • Slag in Cullet
  • Slivo Electric Klub
  • Swann
  • The Awkwards
  • The Black Willows
  • The Delilahs
  • The Doors Revival
  • The Greatest Cape
  • The Jamborines
  • The Last Morning Soundtrack
  • The Loops
  • The Motherockers
  • The Name
  • The Sugazz
  • The Titty Twister
  • Théodore, Paul et Gabriel
  • Toy
  • Tyler Ward
  • Vandaveer
  • Velvet Two Stripes
  • When Icarus falls
  • Your Fault
  • Alenko
  • Anna Calvi
  • Anni B Sweet
  • Azazelblue's Earthworms
  • Bagheera
  • Balimurphy
  • Bastian Baker
  • Bear Claw
  • Boy (twice)
  • Camion
  • Charlotte Parfois
  • Charlotte Peut-être
  • Chrysalis
  • Colveen
  • Corleone
  • Cosmobrown
  • David le Deunff
  • Disagony
  • Dissonant Nation
  • Doll & the Kicks
  • Fleuve Congo
  • Flip Grater
  • Harasse Jazz Band
  • Huge Puppies
  • In the Dead Car
  • Is Tropical
  • Jack TK
  • Jumping Seven
  • Kill the Guitar
  • Ladylike Lily
  • Lail Arad
  • Le Prince Miiaou
  • L'Indis
  • Louise's Hat
  • Lloyd Cole Small Ensemble
  • Loraine Cotting
  • Lussi in the Sky
  • Manu & the Songe Black
  • Maserati
  • Michael Fleiner y su Septeto International
  • Modern Day Heroes
  • Moss
  • Nakk
  • Nolosé
  • November-7
  • Pangolin
  • Pegasus
  • Self Evident
  • Septum
  • Se3en
  • Sidetrack
  • Sorel
  • Stefen K.
  • Supercharger
  • Suzanne Sundfør
  • Swiss Yerba Buena Creole Rice Jazz Band
  • Synsoma
  • The Black Willows
  • The Cowboys from Hell
  • The Crookes
  • The Experimental Tropic Blues Band
  • The Hillbilly Moon Explosion
  • The Phoenix Foundation
  • The Tamborines
  • The Vismets
  • The Weightlifters
  • Touch the Sky
  • Transfer
  • Tribes
  • TV Smith
  • Twice
  • Wallace Vanborn
  • Working for a Nuclear Free City
  • 77 Bombay Street
  • Adonys
  • Agnès Obel
  • Arms & Sleepers
  • Asaf Avidan & The Mojos
  • Ben Shepard (of Uzi & Ari)
  • Boogers
  • Buffalos
  • Charlie
  • Christian Tschanz
  • Connection
  • Cosa Nostra
  • Counteract
  • Curry & Coco
  • Dadizdé
  • Devil Doll
  • Dixieland Bull's Band
  • Féloche
  • Fertil
  • Fredrika Stahl
  • Gary Lucas
  • General Fiasco
  • Generic
  • Geoff Farina & Chris Brokaw
  • Haze Trip
  • Helmy More Funker's Big Band
  • In the Club
  • Jil is Lucky
  • Kid Bombardos
  • Kill the Guitar
  • Kong
  • Less is Groove
  • Lords of Altamont
  • March
  • Mark Kelly
  • Max Harvey
  • May 68
  • Meïan
  • Mekin
  • Mustang
  • MXD
  • My Heart Belongs to Cecilia Winter
  • Newcastle Jazz Band
  • Nolosé
  • N*Grandjean
  • Oh!Tiger Mountain
  • Pamela Hute
  • Philémon
  • Pinkle & the Polygons
  • Portland
  • Rafale
  • Rizou
  • Robin Leduc
  • Sajadi
  • Sham 69
  • Shut up Antoine
  • Smith & Smart
  • Soma
  • Someone still loves you Boris Yeltsin
  • Synsoma
  • Tamar Eisenman
  • The Amplifettes
  • The Black Atlantic
  • The Black Box Revelation
  • The Deadline Experience
  • The Delano Orchestra
  • The Dukes
  • The Jamborines
  • The Sinaï Divers
  • The Turbo A.C.'s
  • The Walkin' Bananas
  • True Ingredients
  • Venyce
  • Vermillon Rouge
  • Vufflens Jazz Band
  • YannB
  • Young Rebel Set
  • Zzebraa
  • 6 am
  • Ablo & Bendre Sound Orchestra
  • Al-berto & the Fried Bikinis
  • Ärtonwall
  • Astro
  • Beeflats
  • Blind Screams
  • Brett Dennen
  • Carrousel
  • Climax
  • David Carroll
  • Deadline Experience
  • Easydoor
  • Eight Days a Week
  • Expatriate
  • Fiona Daniel
  • Frank Turner
  • Grimind
  • Isa Rose
  • Jack is Dead
  • James Yuill
  • Jaako & Jay
  • Jealous
  • Jeniferever
  • Joseph Leon
  • Joseph of the Fountain
  • Krystle Warren
  • Kifkif
  • Laure Perret
  • Les Muppets Chaudes
  • Little Joe
  • Love Bunker
  • Mark Kelly
  • Massive Groove Orchestra
  • Meïan
  • Melting
  • Miss Trouble + Television Religion
  • Ndidi O.
  • Nolosé
  • Ondine
  • Private Garden
  • Raggumbians
  • Redcharly
  • Re-count
  • Revolver
  • Rodeo Massacre
  • Roses Kings Castles (Adam Ficek, batteur des Babyshambles)
  • Sajadi
  • Selah Sue
  • Sheli & Abi
  • Shut up Antoine
  • Soma
  • Sonic Toaster
  • Sparsorium
  • Syncop
  • Synsoma
  • Tafta
  • Take me Home
  • The Awkwards
  • The Black Box Revelation (twice !)
  • The Blue Tape
  • The Dorian Grays
  • The Jamborines
  • The League of Gentlemen
  • The Lost Fingers
  • The Mondrians
  • The pAper chAse
  • The Patterns
  • The Peacocks
  • The Rambling Wheels
  • The Tanners
  • Ulmo
  • Vandaveer
  • Venyce
  • When Icarus Falls
  • Wind of change
  • Wintersleep
  • You & You
  • Zak Laughed
  • Alenko
  • Azazelblue's Earthworms
  • Azid Family
  • Bruno Medellin
  • Captain Phoenix
  • Chip Hanna & The Berlin Three
  • DJ Tillo de Orishas
  • Fucking Beautiful
  • Gino London & Rootsy Guitar Vincent
  • Guess What
  • Hell ain't a bad place to be
  • JO2PLAINP & Moh
  • Kind & Kinky Zoo
  • Les Géants d'Anne
  • Lonely Drifter Karen
  • Magicrays
  • Navel
  • Nya
  • Pangolin
  • Perrine et les Garçons
  • Poney Express
  • Raggumbians
  • Sajadi
  • Sideburn
  • Sonograph
  • Soul Prints
  • Spherical
  • Stevans
  • The Chocolate Rockets
  • The League of Gentlemen
  • The Licks
  • The Living Dead Boys
  • The Magnetix
  • Trip In
  • Underschool Element
  • Al & The Black Cats
  • Austin Newcomers
  • Batlik
  • Birdpen
  • Digs
  • Géants d'Anne 
  • Giant Robots
  • Houston Swing Engine
  • Hushpuppies
  • InterzOne (Serge Teyssot-Gay et Khaled Al Jaramani)
  • La Scana del Domingo
  • Leech
  • Longwood's Cluedo
  • Naast
  • Raphelson
  • Soften
  • Solange la Frange
  • The Dorian Grays
  • The Mondrians
  • To the Vanishing Point
  • Archive (en répétition)
  • Bak XIII
  • Bluk Bluk
  • Brico Jardin
  • Chris Maldah
  • Cobalt
  • Dallax
  • Eleni Mandell
  • Fiji
  • Fleuve Congo
  • Green Fairy
  • Honey for Petzi
  • Inna Crisis
  • Lemka
  • Lundegaards
  • Mob
  • Paradajz Vampiri
  • Perrine et les Garçons
  • Plastiscines
  • Polar
  • Sam Blunier
  • Saule
  • Solange la Frange
  • Sophie Hunger
  • STEP feat. Pouya Mahmoodi
  • Sumo
  • The Aggrolites
  • The Air Collective
  • The Bliss
  • The Mondrians 
  • The Parisians
  • The Passengers
  • Ventura
  • Venus
  • Wonky Monkees
  • Zedrus
  • 1 Droppers
  • Abuela Coca
  • Beautiful Leopard
  • Biggles
  • Bluz Broz Buzz
  • Ca va chier
  • Cowboys from Outerspace
  • Fauve
  • Giant Robots
  • Gustav
  • Hell ain't a bad place to be
  • Hell's Kitchen
  • Herman Düne 
  • Izul
  • Jehro
  • Julie Doiron
  • Kelly de Martino
  • Kid Chocolat
  • King Automatic
  • Los Banditos
  • Mad River
  • Malcom Braff et Pierre Audétat
  • Marie Modiano
  • Marvin
  • Monkey 3
  • Morphologue
  • Mr Bobcat Reggae Band
  • MXD
  • Pureape
  • Robert Roccobelly
  • Santo Barrio
  • Sarah Slean
  • Syd Matters
  • The Magnetix
  • Vincent Vincent and the Villains
  • Austin Lace
  • Bigpants
  • Boogers
  • Climax
  • Daran
  • Daytona
  • Dead Combo
  • Dolls of Damnation
  • Florent Marchet
  • Harry Cover
  • Infinite Livez
  • InterzOne (Serge Teyssot-Gay et Khaled Al Jaramani)
  • J'aurais voulu…
  • Julien Ribot
  • Kate Maringo
  • La Famille Bou
  • Lame Ducks
  • M.A.S.S.
  • Magicrays
  • Maria Doyle Kennedy
  • Mouloud
  • Neck
  • Nicolette
  • No te va Gustar
  • Paradajz Vampiri
  • Ray Wilco
  • Red Elvises
  • Redwood
  • Reverse Engineering and Blu Rum 13
  • Sacha Love Trio
  • InterzOne (Serge Teyssot-Gay et Khaled Al Jaramani)
  • Texas Terri Bomb
  • The Bahareebas
  • The Doors Revival
  • Underground Suspect
  • Velma
  • Vendetta
  • VHS or BETA
  • White Light white Heat
  • Zamarro
  • Bikini Machine
  • Celyane Act
  • Cranky Jam 
  • Electric Blanket
  • Eleven 25
  • Famara
  • Forceed 
  • G1
  • Houston Swing Engine
  • Jessica Fletchers 
  • Kamilean
  • Kowloon
  • Laurent de Wilde
  • Les Supremes Dindes
  • Lobith
  • Louie Austen
  • Mother Kingdom
  • Natalia M. King
  • Neviss
  • Papa's Rojas
  • Pelvis Nestlé
  • Peters
  • Pigs don't lie
  • Pitschtuner
  • Popmonster
  • Prototypes
  • Sad Riders
  • Sexteto Freson
  • Sleepers
  • Stade
  • The Come & Go
  • The Devastations
  • The Peacocks
  • The Underwater
  • Thierry Romanens
  • TobTob & 1234
  • Treekillaz
  • Twilight Birds
  • Unfold
  • Wide Open Cage
  • A Season Drive
  • Ablo Gandema
  • Aprildaze
  • AqMe
  • AS Dragon
  • Blues Blend
  • Brand New Jersey
  • Brico Jardin
  • Chewy
  • Christian Kjellvander
  • Edison
  • Exnova
  • Explosion de Caca
  • Fingerpoke 
  • Fireside
  • Freebase Corporation
  • Gadjos
  • Giant Robots
  • Gingala
  • Gold & Incents
  • Gold & Incents
  • Guess What
  • Gustav
  • Hell's Kitchen
  • Hirsute
  • Honey For Petzi
  • Houston Swing Engine
  • Illford
  • Justin Sullivan
  • Kent
  • Kevlar
  • King Kora
  • Knut & Silvy
  • La Famille Bou
  • Lemon Curd
  • Les Vautours
  • Lyn Leon
  • Magicrays
  • Marco Parente
  • Maximum Roach
  • Monsieur Orange
  • MXD
  • Orange Black
  • Ordinator
  • Phebus
  • Pierre Audetat
  • PPA+
  • Reverend Beatman
  • Rosebud
  • Shirley Grimes
  • Skapharnaum
  • Slimboy
  • Spoon 
  • Stereodogs
  • Steve Austin Experience
  • Sumo
  • Supernova 
  • Supervision
  • Taylor S.
  • Toboggan
  • Valium Speed
  • Voies Sensibles
  • Waterlilly
  • Whysome
  • Zep' n' Greg
  • Zion' s Power
  • Zodiac Project
  • Zuco 103
  • A Guy Called Gerald
  • A Season Drive
  • Ahmad Mansour
  • Andy White
  • Chewy
  • Ciderman
  • Dead Brothers
  • Demiliac
  • Dern Rutlidge
  • Drowning Boats
  • Dynamike
  • Flying Red Fish
  • Fucking Beautiful
  • Kava Kava
  • K'Daar
  • Liz Libido
  • Lovebugs
  • Lunik
  • Lyrico Musikal
  • Mambo Kurt
  • Miro
  • Monoblond
  • Mother's Pride
  • Mukta
  • MXD
  • Nils Landgren Funk Unit
  • Noï
  • Papa Fred
  • Paradajz Vampiri
  • Pascal Parisot
  • Peeping Tom
  • Pelvis Nestlé & The Happy Brothers
  • Plastix
  • Playskool
  • Posh
  • Scumbucket
  • Shirley Grimes
  • Sinner DC
  • Slope
  • Spherical
  • Subsonic Family
  • Supernova
  • Telepopmusic-Soundsystem
  • The Shell
  • Twilight Birds
  • Vizioso
  • Waatikoro
  • Ahmad Mansour Trio
  • Asita Hamidi's Bazar
  • B. Connected
  • Bratsch
  • Bugge Wesseltoft
  • Cornu
  • Court of miracles
  • Daniel Kuffer Quartet
  • Davai
  • Delikatefunk
  • Doctorolive
  • Dusty
  • Ez Zahar
  • Fingerpoke
  • Gavin
  • Giant Robots
  • Gustav
  • Gypsy Soul
  • Hirsute
  • Knut & Silvy
  • Laugh
  • Lovebugs
  • Maciré Sylla
  • Ming
  • Mucus 2
  • Natalia M King
  • Oscar Lalo
  • Parazit
  • Pendleton
  • Pigs don't lie
  • Popmonster
  • Polar
  • Quickspace
  • Radar Bros.
  • Rafael Lima
  • Reverend Beat-Man & The Unbelievers
  • Rosebud
  • Rubin Steiner
  • Skirt
  • Sophie Moleta
  • Subsonic Family
  • Subtone Trio
  • Sumo
  • Tanger
  • Télécran
  • T-Model Ford
  • Toboggan
  • Truly
  • Zend Avesta
  • Zorg
  • Anaemia
  • Andy White & Kieran Kennedy
  • Aston Villa
  • Blue Melons 4 Kiwis
  • Bugtone & the Soul Connection
  • Champignon
  • Drugstore
  • Ekova
  • Etienne Charry
  • Fabulous Trobadors
  • Few God Jamen
  • Glen of Guiness
  • Gwenwed
  • Honey for Petzi
  • Hugo Race
  • Insania Mirabilis
  • Kamilean
  • Le Tone
  • Luna
  • Lunik
  • Magicrays
  • Magoo
  • Maozinha
  • Mathieu Boggaerts
  • Max Pashm
  • Meira Asher
  • Michele White
  • Mo'Jazz Beats
  • Noï
  • Pancake
  • Pierre-Luc Vallet Quartet
  • Polar
  • Polo
  • Rod & the Shotgun Blues
  • Sally Nyolo
  • Scapin
  • Solex
  • Sugarman Three
  • T-Model Ford
  • Tue Loup
  • Tuesday Weld
  • Wig Wam
  • Xana
  • Yves Z.
  • Zita Swoon
  • 22 Pistepirkko
  • Autour de Lucie
  • Cat Power
  • Chestbuster
  • Constantin
  • Eric Truffaz Quartet
  • Felix La Putaragne
  • Giant Robots
  • Hank Shizzoe
  • Honey for Petzi
  • Kangaroo Moon
  • Knut & Silvy
  • La Sphaigne
  • Laser
  • Le Soldat Inconnu
  • Minus 8
  • Parazit
  • Polar
  • Sophia
  • Subsonic Family
  • The Barleyshakes
  • T-Model Ford
  • Vera Bila & Kale
  • Zapping Buzz Band
  • Antenna
  • Disfunktion
  • Explosion de KK
  • Francois Lindemann
  • Glen of Guiness
  • Jazzorange
  • Lazarperry
  • Orange Blossom
  • Oumou Sangare
  • Psitacism
  • Rafael Lima
  • Sens Unik
  • Stade
  • Tab Two
  • Theus, Skira et Arnedo
  • Too Tired
  • Wild pumpkins at midnight
  • Zerotix
  • Ellen James
  • Five Men in Blue Note
  • Gigi Moto
  • Ineffect
  • Lazar Perry
  • Stevie Cochran
  • Too Tired
  • April March & Bertrand Burgalat
  • Big Geraniums
  • Cibo Matto
  • Cyril Bugnon
  • Deep Season
  • Farafina
  • Favez Disciples
  • Friends of Dean Martinez
  • Hector Martignon
  • Marc Lavoine
  • Sandro Sursock
  • Silent Majority